X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 3 آبان‌ماه سال 1382

خبرگزاریها

رسانه های صهیونیستی تهاجم سازمان یافته ای را بر ضد سریال "الشتات" که قرار است در ماه مبارک رمضان به وسیله کانال تلویزیونی المنار پخش شود، آغاز کرده اند.

رونی دانیال گزارشگر کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در تاریخ 19/10/2003میلادی اظهار داشت که تولید و پخش این سریال در چارچوب حمله تبلیغاتی سوریه، لبنان و ایران بر ضد "اسرائیل" صورت می گیرد!

صهیونیست مذکور در گزارشی که در همین زمینه در کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی پخش شد، اظهار داشت، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در نشست کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در مالزی سخنان تندی بر ضد "اسرائیل" به زبان آورد.

در گزارش دانیال، فضای به وجود آمده در سوریه در پی دستور رئیس ستاد ارتش این کشور به نیروهای نظامی برای حفظ آماده باش کامل، جهت برقراری توازن استراتژیک با "اسرائیل" و نیاز به تحقق اصل بازدارندگی به وسیله این کشور برای تثبیت خط مقاومت، بررسی شده است.

در گزارش دانیال آمده است که تولید و پخش سریال "الشتات" در چارچوب تکمیل حملات بر ضد اسرائیل انجام می گیرد.

در این سریال، تاریخ جنبش صهیونیسم، ابعاد سیاسی و فکری و زندگی کسانی که در تثبیت آن سهم داشته اند بررسی و به مسئله تحریف تورات به وسیله این افراد پرداخته شده است. در این سریال همچنین شخصیت یهودیان و جامعه صهیونیستی بررسی شده و سیاستهایی که به از دست رفتن فلسطین منجر شد، بر ملا شده است. در گزارش دانیال تبلیغی که برای سریال الشتات در شبکه المنار پخش می شود کاملاً به زبان عبری ترجمه و پخش شد.

خاطر نشان می شود که سریال الشتات در سوریه ساخته شده و قرار است در ماه مبارک رمضان به وسیله شبکه ماهواره ای المنار پخش شود. این فیلم در راستای تولیدات کشورهای عرب برای تبیین چهره دشمن صهیونیستی ساخته شده است و این مجموعه واکنشهای مختلفی را در کشورهای عرب، بیگانه و در رژیم صهیونیستی در پی داشته است. روزنامه ها به تحلیل این مجموعه ها می پردازند و محافل سیاسی، خبری، هنری و عموم عربها منتظر مشاهده آن هستند.

مرکز ویزنتال که یک سازمان یهودی آمریکایی است ساخت این سلسله را که فیلمی سیاسی و هدف از آن رسوا کردن چهره صهیونیستها با استناد به منابع یهودیان است، محکوم کرد.

در این سلسله شخصیت اصلی داستان یعنی تئودور هرتزل بنیانگذار سازمان جهانی صهیونیسم بررسی شده است. هرتزل یک یهودی جاه طلب است که با خواهر خود ازدواج می کند و تلاش دارد که بر رهبران اروپا سیطره یافته و از آنان سوء استفاده کند. این سریال از هرتزل به عنوان کسی نام می برد که تأثیر به سزایی در امضای اعلامیه بالفور به وسیله انگلیسیها پس از پایان جنگ اول جهانی داشته است.

خاخام آبراهام کوبر نایب رئیس مرکز سیمون روزنتال که از سازمانهای حقوق بشر غربی است می گوید، تولید این سریال در راستای یهودی ستیزی است. یهودیان در این فیلم به تحریف تورات و پیگیری آموزشهای شرورانه پرتکلهای دانشوران صهیون متهم شده اند. وی افزود، ما در برابر حمله جدیدی قرار گرفته ایم که هدف از آن به زیر سؤال بردن مشروعیت دیانت و سرزمین یهود در جهان عرب و اسلام است.

وی در ادامه اظهار داشت، این سریال پس از سریال ساخت مصر به نام "فارس بلا جواد" که با استناد به روایتهای دروغ تهیه شد، خطر زیادی دارد. این سریال پس از اظهارات نخست وزیر مالزی که وی همان دروغها و اظهارات کینه توزانه را در برابر گروهی از رهبران کشورهای عرب و اسلامی تکرار کرد، ( که آنان نیز از سخنان وی استقبال کردند) پخش می شود.

کوپر افزود، ما شاهد شدیدترین یهودی ستیزی پس از استالین و هیتلر هستیم و هدف از این دعوت، تقویت ضدیت با یهود است.

خاطرنشان می شود که مرکز تحقیقات ویزنتال یکی از بزرگ ترین سازمانهای یهودی مدافع حقوق "یهودیان" است که 400 هزار نفر از خانواده های آمریکایی (ایالات متحده) در آن عضویت دارند. این سازمان غیر دولتی است.

از سوی دیگر، یکی از کسانی که در تهیه سریال الشتات نقش داشته است می گوید که این سریال در حد خود یک مبارزه بزرگ در عصر سیطره قدرتهای استعماری است و در آن صهیونیسم با تمام ابعادش شناسانده می شود و یکی از سریالهایی خواهد بود که تمام جهانیان با اشتیاق فراوان آن را پی خواهند گرفت.

در این سریال، مراحل تأسیس و رشد جنبش صهیونیسم و ابعاد سیاسی، اقتصادی و عقیدتی آن و چگونگی تأثیر این جنبش بر مراکز تصمیم گیری در اروپا و تأسیس رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین با استفاده از روشهای جنایتکارانه و پلید، منعکس شده است.

در فیلم الشتات به صدها منبع و مرجع یهودی استناد شده است و شخصیتهای تاریخی صهیونیستها از جمله هرتزل، ترایورز، روچیلد و جافوتنسکی و غیره از نظر روانی، اجتماعی و عقیدتی بررسی شده اند.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین (وابسته به حماس)